Poradnia dla Kobiet z Niewydolnością Narządów

Informacje o Poradni

 

Poradnia, która rozpoczęła działalność w 1993roku zajmuje się opieką położniczo-ginekologiczną nad kobietami  z przewlekłą niewydolnością narządów w tym  po przeszczepieniu narządów unaczynionych (nerka, wątroba, serce, płuca) oraz po przeszczepieniu szpiku. 

Chore, którymi zajmują się doświadczeni ginekolodzy mogą tutaj otrzymać oprócz standardowej opieki położniczo -  ginekologicznej porady odnośnie wyboru najkorzystniejszego terminu planowania ciąży, zalecanego  podczas ciąży  leczenia immunosupresyjnego, sposobu porodu oraz postępowania w okresie połogu. Kobiety, które  nie powinny zachodzić w ciążę lub jej nie planują mogą otrzymać poradę odnośnie wyboru właściwych metod  antykoncepcyjnych.

W poradni prowadzone są także chore w okresie około menopauzalnym i po menopauzie. Mają one możliwość dobrania właściwej do dolegliwości oraz stanu zdrowia bezpiecznej terapii dolegliwości tego okresu.

W dzisiejszych czasach nawet kobiety po przeszczepieniu narządów mają szanse na zajście w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka - w naszej Klinice zdażyły się nawet "Bliźniaki po przeszczepieniu wątroby". Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi dr hab. n. med. Zoulikhy Jabiry-Zieniewicz, która opowiada o naszej poradni!

Przyjęcia

  • poniedziałek - dr n. med. Anna Cyganek
  • wtorek – prof. dr hab. n. med. Bronisława Pietrzak , lek. Med. Anna Madej
  • środa – dr hab. n. med. Zoulika Jabiry-Zieniewicz
Powrót