Poradnia Ginekologiczna

Informacje o Poradni

 

Poradnia funkcjonuje od czasu powstania Ambulatorium przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii przy Pl. Starynkiewicza 1/3. Obecnie jest ona częścią Zespołu Poradni Specjalistycznych UCZKiN. Swą opieką obejmuje przede wszystkim pacjentki z problemami ginekologicznymi wymagającymi leczenia zabiegowego lub operacyjnego oraz pacjentki, które po takiej terapii wymagają specjalistycznych wizyt kontrolnych. Doświadczeni specjaliści pracujący w Poradni kwalifikują pacjentki kierowane do leczenia zabiegowego do konkretnych procedur.

Istniej możliwość wykonania wszystkich badań dodatkowych, w tym badań obrazowych narządu rodnego, uznanych przez naszych lekarzy za niezbędne, omówienia i interpretacji ich wyników.

U części pacjentek kierowanych do biopsji endometrium w znieczuleniu ogólnym można w trybie ambulatoryjnym, często już na pierwszej wizycie, wykonać biopsję aspiracyjną endometrium. U właściwie zakwalifikowanych pacjentek można dzięki temu postawić prawidłową diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie bez konieczności hospitalizacji, znieczulenia ogólnego i wykonywania bardziej obciążającego zabiegu.

 

Pacjentki kierowane do operacji konsultuje i kwalifikuje do leczenia, włącznie z ustaleniem terminu hospitalizacji dr n. med. Anna Cyganek.

 

  • Dr n. med. Anna Cyganek    wtorki 14.00-18.00
  • Dr n. med. Halina Gadomska     poniedziałki 9.00-18.00
  • Dr n. med. Anna Borowiecka – Elwertowska   środy, piątki 9.00-14.00
  • Lek. Robert Matusiak    środy 12.00-13.00

 

Kierownik poradni

Barbara Suchońska
Kierownik Ambulatorium, Specjalista Położnictwa i Ginekologii

Dr n. med. Barbara Suchońska

Powrót