Dzień Kobiet to wielkie święto w UCZKiN

Dzień Kobiet to wielkie święto w UCZKiN

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka celebruje dziś podwójnie: Dzień Kobiet to dla naszej kliniki także Dzień UCZKiN. Kobiety – nasze pacjentki - są pod naszą opieką 365 dni w roku, dlatego ten dzień jest nam szczególnie bliski.

 

- „Kobiety są tu najważniejsze” – mówi prof. Artur Ludwin, kierownik kliniki i dodaje: - „To nasze szczególne święto. Jesteśmy miejscem, które skupia się na zdrowiu kobiety w każdym okresie jej życia, a także na zdrowiu noworodków. Staramy się roztaczać kompleksową opiekę nad nimi cały czas. Opieka przedkoncepcyjna, okołoporodowa, zdrowie reprodukcyjne, planowanie rodziny – pomagamy kobietom na każdym etapie ich życia. Nie zapominamy też o tych, które mają problemy zdrowotne, dlatego w Dzień Kobiet życzymy wszystkim kobietom przede wszystkim zdrowia, spokoju, uśmiechu i miłości”.

Dziś, 8 marca chcemy także uświadamiać kobiety. Podkreślamy jak ważne są regularne badania i profilaktyka. To klucz do zdrowia i długiego życia. Pamiętajmy w tym. Dziś z okazji Dnia Kobiet wręczyliśmy naszym Paniom wręczyliśmy róże, a pacjentkom małe upominki od naszej Fundacji UCZKiN. Były mile zaskoczone: - „To zawsze miły gest. Na pewno będę pamiętać o badaniach profilaktycznych i zapiszę się na cytologię” – mówi pani Kasia, jedna z naszych pacjentek.

- „Wszyscy jesteśmy na świecie dzięki kobietom. Każdy z nas był kiedyś w łonie matki i zawdzięczamy im życie. Jako mężczyzna i lekarz czuję się niezwykle zobowiązany do tego, żeby wspierać je w leczeniu i zapewnić jego transparentność. Kobiety – nasze pacjentki - powinny współdecydować o leczeniu i rozumieć je na każdym etapie procesu terapeutycznego” – dodaje prof. Ludwin.

UCZKiN to wielospecjalistyczna opieka i kompleksowa pomoc. W tutejszej klinice prowadzonych jest 7 oddziałów: oddział leczenia niepłodności, andrologii, neonatologii, anestezjologii, oddział położniczy z traktem porodowym, oddział patologii ciąży oraz oddział ginekologii. Proponujemy kobietom leczenie metodami minimalnie inwazyjnymi, minimalnie ingerującymi w zdrowie kobiety, a skutecznymi – oczywiście zawsze wtedy, kiedy jest to możliwe.

Powrót