UCZKiN WUM dla Ukrainy

UCZKiN WUM dla Ukrainy
Sytuacja osób w ogarniętej wojną Ukrainie jest bliska nam wszystkim.
 
Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM to Klinika, której szczególnie na sercu, z przyczyn oczywistych, leży dobro kobiet i noworodków.
Już jakiś czas temu otworzyliśmy swoje drzwi dla potrzebujących pomocy medycznej Kobiet z Ukrainy (ciężarnych i z problemami ginekologicznymi). Diagnozujemy i leczymy najtrudniejsze przypadki z całej Polski. Obecnie idziemy krok dalej.
Organizujemy zbiórkę celowaną.
 
W naszej Klinice mamy pracowników z Ukrainy, którzy bardzo aktywnie angażują się w niesienie pomocy swoim rodakom. Dlatego zdecydowaliśmy o zorganizowaniu zbiórki celowanej, którą chcemy zasilić walczących Ukraińców. Dodatkowo, poniekąd w odpowiedzi na liczne pytania, do wsparcia zaprosiliśmy nasze Pacjentki i osoby obserwujące nasze profile w social mediach. Mamy nadzieję, że takie połączenie sił przyniesie spory efekt - mówi dr hab. Tomasz Kuczur, prezes Zarządu Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.
 
Jak dołączyć do zbiórki UCZKiN WUM dla Ukrainy?
 
Wszyscy, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę mogą w dniach 4 kwietnia – 22 kwietnia przyjść do Sekretariatu Biura Zarządu Kliniki, Plac Starynkiewicza 1/3 w Warszawie i wesprzeć zbiórkę:
 
- środkami higieniczno-pielęgnacyjnymi (pieluchy, mydła, szampony, chusteczki w tym mokre, maszynki do golenia, podpaski itp.)
- żywnością: mleko modyfikowane, jedzenie w puszkach, jedzenie suche, woda
- środkami opatrunkowymi i lekami bez recepty – bandaże, gazy, tabletki przeciwbólowe, itp.
 
Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.
Powrót