„Złoty Skalpel” dla lekarzy ze Starynkiewicza!

„Złoty Skalpel” dla lekarzy ze Starynkiewicza!

Profesor Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i kierownik naszej Kliniki oraz doktor Przemysław Kosiński, adiunkt I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii zostali w tym roku wyróżnieni nagrodą Złotego Skalpela. Nagrody te przyznawane są przez kapitułę naukową i redakcję czasopisma „Puls Medycyny” za wdrożenie wybitnych innowacji w polskiej medycynie.

Profesor Wielgoś i doktor Kosiński zostali wyróżnieni za „Wdrożenie innowacyjnej metody wewnątrzmacicznej operacji płodów z rozpoznaną przepukliną przeponową.” Cały zespół pracujący w Naszej Klinice otrzymał tego dnia ogromny zastrzyk motywacji – kto wie, może nasze osiągnięcia na innych polach zostaną docenione w przyszłym roku? Każdego dnia staramy się rozwijać i zapewniać naszym pacjentkom nowoczesne leczenie na światowym poziomie. Kompleksowa terapia wewnątrzmaciczna w zakresie przepukliny przeponowej (FETO) jak i leczenie powikłań ciąży bliźniaczej jak TTTS czy TAPS wyróżnia nas nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Coroczny konkurs na wybitnego innowatora w polskiej ochronie zdrowia – Złoty Skalpel pismo medyczne „Puls Medycyny” organizuje od 2008 roku. Organizatorom zależy na zgłoszeniach prac dokumentujących: wynalezienie nowej metody diagnostycznej lub terapeutycznej, opracowanie nowej strategii związanej z organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia, unowocześnienie polskiego systemu opieki zdrowotnej poprzez implementację innowacyjnych rozwiązań. Spośród nadesłanych projektów jury powołane przez organizatora konkursu wybiera jedno wiodące udoskonalenie, które otrzymuje honorowy tytuł Złoty Skalpel.

Powrót