Szkoła rodzenia

 

Bezpłatna Szkoła rodzenia przy UCZKiN

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka realizuje program zdrowotny w zakresie edukacji przedporodowej „Szkoła rodzenia” finansowany przez m.st. Warszawa.

Nasza szkoła jest więc bezpłatna dla Kobiet płacących podatki w Warszawie, albo zameldowanych tu na stałe lub czasowo.


 

Co daje Szkoła rodzenia?

Zajęcia w Szkole prowadzą doświadczone położne oraz specjaliści naszej Kliniki.

Głównym celem Szkoły rodzenia jest profesjonalne przygotowanie przyszłych rodziców do porodu drogami i siłami natury, drogą cięcia cesarskiego oraz pielęgnacji nowo narodzonego dziecka jak również omówienie zagadnień dotyczących karmienia piersią.

W czasie dwu i pół tygodniowego kursu spotkania obywają się dwa razy w tygodniu. Trwają 3 godziny. Szkołę rodzenia najlepiej rozpocząć na przełomie drugiego i trzeciego trymestru ciąży. 

Zajęcia odbywają  się w grupach liczących 10-12 par.

wtorki , czwartki w godz. 17.00-20.00

 


 

Program i współpracownicy

Zajęcia w naszej Szkole rodzenia prowadzone są przez doświadczone położne. Ich zadaniem jest przybliżenie rodzicom najważniejszych zagadnień związanych z okresem ciąży, porodem i pielęgnacją noworodka.  

Uczestnicy zajęć mają okazję zadać nurtujące ich pytania i podzielić się swoimi obawami nie tylko z prowadzącymi, ale też innymi parami. 

Bezpłatny kurs Szkoły rodzenia obejmuje zarówno wykłady, jak i ćwiczenia warsztatowe. Ważne jest, by uczestniczyli w nim w miarę możliwości oboje rodzice. Program zajęć uwzględnia zagadnienia związane z przebiegiem ciąży, porodu oraz opieką nad noworodkiem. Poruszamy także kwestie dotyczące problemów psychologicznych i emocjonalnych w ciąży i po urodzeniu dziecka.

Praktyczna część kursu to ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, usprawniające i rozciągające. W Szkole rodzenia dowiesz się, jak rozpoznać początek porodu oraz jak radzić sobie w poszczególnych jego fazach.

 


ZAPISY pod numerem telefonu w godz. 10.00- 15.00, w dniach Poniedziałek - Piątek

  • +48 577 695 395 - Julita Misiak

 

W związku z pandemią uruchomiliśmy dla Państwa możliwość odbycia kursu Szkoły Rodzenia w wersji online.
Kurs  obejmuje jak zawsze 5 spotkań.
Do kursu można dołączyć w dowolnym momencie - otrzymanie linku do logowania na platformie następuje po zgłoszeniu mailem: jmisiak@uczkin.pl

Zapraszamy serdecznie
 

Powrót